blog

Praktické rady, inšpirácie i novinky

zo sveta stavebníctva

Ako robíme betónové podlahy my?

Betón je extrémne pevný materiál. Na rozdiel od anhydridu mu nerobí problém voda, neplesnivie, nevlní sa. Okrem teplého prostredia rodinného domu sa preto hodí aj do miestností s horšími podmienkami. Do garáží, skladov a pod..

Betónová podlaha naviac veľmi dobre akumuluje energiu. Teplo sa v miestnostiach drží oveľa dlhšie, ako s anhydridovým podkladom. Nie je preto potrebné toľko kúriť a vy šetríte na energiách. Navyše štrk, voda a cement, z ktorých sa betón, skladá, sú prírodné materiály. Nejak človeka neovplyvňujú a sú zdravotne nezávadné.

Ako postupujeme pri betónových podlahách?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Na základe informácií o výmerách plôch vypracujeme predbežnú cenovú ponuku.

OBHLIADKA

V prípade súhlasu s predbežnou cenovou ponukou sa prídeme pozrieť priamo na miesto. Všetko detailne prekontrolujeme, dohodneme sa na pripravenosti stavby a termíne realizácie.

ODSÚHLASENIE

Stanovíme si jednotkovú cenu za m2 a zašleme návrh zmluvy o dielo.

PEVNÁ DOHODA

Ak sa dohodneme, pustíme sa do práce!

DOVOZ MATERIÁLU

Na stavbu dodáme materiál pre prípravu betónovej zmesi, ktorú spracujeme priamo na mieste. Jediné, čo po vás budeme požadovať bude voda, elektrina a priestor, kam zložíme materiál.

ZAČIATOK REALIZÁCIE

Naši pracovníci si jednotlivé miestnosti zamerajú a pripravia na betonáž. Položia separačné fólie a osadia diletačné pásky po obvode miestnosti. 

PROCES REALIZÁCIE

Do priestorov vylejeme pripravenú betónovú zmes, následne ju stiahneme latou do požadovanej výšky. Finálnu podlahu zaleštíme. Rovinatosť 2 milimetre na 2 metre nie je pre nás problém.

UKONČENIE REALIZÁCIE

Dôkladne po sebe upraceme, spoločne si zmeriame zhotové betónové potery a odsúhlasíme si výmeru.

 


6. 5. 2021 Predvolený administrátor Share:

Omietky a potery