blog

Praktické rady, inšpirácie i novinky

zo sveta stavebníctva

Prečo si vybrať betónovú podlahu?

Je to časté rozhodovanie. Podlahu z betónu alebo anhydritu? V našej spoločnosti ale máme jasno. Na základe mnohých skúseností s oboma materiálmi je podľa nás tým lepším podkladom betón.

Betón je veľmi odolný, na rozdiel od anhydritu a nemá problém s vlhkosťou, chladom ani teplom. Nehrozí, že by sa začal vlniť, krútiť alebo že by sa v ňom tvorili plesne. Preto sa dá bez problémov použiť v kúpeľni, garáži, v pivnici alebo na akomkoľvek inom záťažovom mieste.

O anhydride sa hovorí, že jeho povrch je rovnejší. Keď ale porovnáte kvalitnú betónovú a anhydritovú podlahu, budú mať úplne zhodnú rovinatosť. S tým rozdielom, že betón je rovný už v deň aplikácie, zatiaľ čo anhydrit až po finálnom prebrúsení.

Dnes je samozrejmosťou podlahové vykurovanie. Aj tu má betón čo ponúknuť. Samotné nahriatie je síce o niečo dlhšie, ale následne je veľkou výhodou lepšia akumulácia povrchu. Teplo sa v betóne drží dlhšie a po nahriatí ho nie je potrebné toľko vykurovať.

Ďaľší z mnohých dôvodov, prečo tomuto materiálu toľko veríme je, že betón je zložený z jednoduchých materiálov. Voda, štrk, cement. Je zdravotne úplne nezávadný.

Rovnako ako u všetkých aktivitách našej spoločnosti platí, že v priebehu realizácie nenavyšujeme cenu, priebežne a transparentne vás o všetkom informujeme a kladieme veľký dôraz na čistotu i následné upratanie.


4. 6. 2023 Predvolený administrátor Share: